Tłumaczenie konsekutywne w Józefowie pod Warszawą

Data publikacji: 2018/04/21, zmodyfikowano: 2018/08/03

Author

Autor: admin


Tłumaczenie konsekutywne w Józefowie pod Warszawą

Tłumaczenie konsekutywne w Józefowie pod Warszawą (20.04.2018)

20 kwietnia 2018 roku mieliśmy przyjemność dokonywać przekładu językowego w kombinacji polski-angielski i angielski-polski podczas tłumaczenia konsekutywnego konferencji w Hotelu Holiday Inn w Józefowie koło Warszawy.

Biuro tłumaczeń MIW

Nasze Biuro Tłumaczeń MIW dostało za zadanie wsparcie językowe podczas drugiego dnia konferencji, dotyczącej Ozonu w Polsce. Tłumaczka, którą oddelegowaliśmy do tego zlecenia tłumaczyła najpierw konsekutywnie wystąpienie gościa specjalnego w języku angielskiego, a następnie dokonała tłumaczenia szeptanego (rodzaj tłumaczenia symultanicznego) dla gościa na język angielski.

Tematyka była mocno techniczna i dodatkowo dość złożona, gdyż obejmowała biologię, chemię i fizykę. Prelegentka mówiła o  usuwaniu mikrozanieczyszczeń, a w szczególności pozostałości antybiotyków, w oczyszczalniach w Szwajcarii. Pozostałe tematy dotyczyły tego, co w tym zakresie robi się w Polsce (plus informacje o tym, jak to połączyć z oczyszczaniem biologicznym i/lub filtracją membranową). Najcięższa prezentacja dotyczyła tego, co można znaleźć (biologicznie i chemicznie) w naszych ściekach – na całe szczęście prelegent uprzejmie umieścił na slajdach łacińskie nazwy wszystkich mikroorganizmów, które wymieniał z prędkością światła, a których było niezliczone mnóstwo.

Niestandardowe sformułowania do tłumaczenia

Jak można wywnioskować po powyższych tematach, konferencja nie należała do najłatwiejszych jeżeli chodzi o język. Pojawiło się wiele niestandardowych sformułowań, które mogłyby być problematyczne dla każdego niezagłębionego w tematyce. Jednak tłumaczka przydzielona przez nasze Biuro Tłumaczeń sprostała wszelkim powierzonym zadaniom, o czym mogą świadczyć słowa zachwytu ze strony naszego Klienta, który zdecydowanie będzie miał nas na uwadze przy okazji kolejnych realizowanych wydarzeń.

 

Dziękujemy serdecznie za referencje: Referencje WOFIL 20.04.2018

Summary
Tłumaczenie konsekutywne w Józefowie pod Warszawą
Article Name
Tłumaczenie konsekutywne w Józefowie pod Warszawą
Description
Nasze Biuro Tłumaczeń MIW otrzymało zadanie udzielenia wsparcia językowego podczas drugiego dnia konferencji, dotyczącej Ozonu w Polsce. Tematyka była mocno techniczna i dodatkowo dość złożona, gdyż obejmowała biologię, chemię i fizykę.
Author
Publisher Name
Biuro Tłumaczeń MIW
Publisher Logo