Tłumaczenie konsekutywne z języka chińskiego

Data publikacji: 2017/09/28, zmodyfikowano: 2017/11/30

Author

Autor: admin


Tłumaczenie konsekutywne z języka chińskiego

W dniach 25-27 września nasz tłumacz języka chińskiego wykonał tłumaczenie konsekutywne podczas wizyty studyjnej gości z Chin. Zlecenie odbywało się w muzeach oraz instytucjach związanych z kulturą w Warszawie oraz Łodzi.

tłumaczenie konsekutywne j. chiński

Po raz kolejny wykonaliśmy przekład na zamówienie jednej z instytucji państwowych. Tłumacz, wraz z uczestnikami wydarzenia, odbywał spotkania między innymi z restauratorami, rękodzielnikami, przedstawicielami galerii oraz menadżerami festiwali. Podczas pobytu gości towarzyszyliśmy im w trakcie zwiedzania takich miejsc jak Muzeum F. Chopina, Centralne Muzeum Włókiennictwa oraz wystawa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Podczas trzydniowej wizyty studyjnej nasz tłumacz miał możliwość zaprezentowania słownictwa dotyczącego szeroko pojętej kultury i sztuki. Uczestniczył w spotkaniach przez około 8-12 godzin dziennie – również podczas oficjalnych kolacji. Tłumacz wykonując przekład, przybliżał zagranicznym gościom funkcjonowanie polskich muzeów oraz wspierał ich w zrozumieniu naszej kultury. Dzięki jego obecności goście z Chin mieli możliwość dogłębnego zapoznania się z polskimi realiami.

Tłumaczenie konsekutywne

Bardzo dziękujemy za kolejne powierzone nam zlecenie tłumaczenia ustnego. Tematyka związana z instytucjami kultury jest nam szczególnie bliska, ponieważ już wielokrotnie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tego typu spotkaniach. Mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będziemy mieli okazję zaprezentować nasze umiejętności. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!