Tłumaczenie symultaniczne w namiocie

Data publikacji: 2018/04/13, zmodyfikowano: 2018/08/03

Author

Autor: admin


Tłumaczenie symultaniczne w namiocie

Tłumaczenie symultaniczne w namiocie 10-13.04.2018

Tłumaczenie w namiocie – “Marsz Żywych 2018”

W dniach 10-oraz 13 kwietnia 2018 w Warszawie miało miejsce wydarzenie towarzyszące „Marszowi Żywych 2018” na które zostaliśmy zaangażowani do obsługi tłumaczenia symultanicznego.

Tłumaczenie w sejmieJuż po raz drugi nasz Klient organizował wydarzenie towarzyszące Marszowi Żywych w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podobnie jak w zeszłym roku w „Namiocie Spotkań” na około 500 osób odbyły się m.in.: wykłady, prezentacje, wystawy, panele dyskusyjne a także m.in. kameralny koncert muzyków związanych z kulturą żydowską oraz występ londyńskiego chóru Malchus. Namiot był miejscem pozytywnej interakcji między młodzieżą żydowską i polską, w którym młodzi Żydzi będą mogli dowiedzieć się o znaczeniu Polski w kulturze żydowskiej, a Polacy o roli Żydów w historii Polski. Obecność młodzieży z niemal całego świata stworzyła okazję do przypomnienia o wielowiekowej obecności Żydów na ziemiach polskich.

Tłumaczenie symultaniczne: polski – angielski

W odróżnieniu od samego Marszu, który miał charakter przede wszystkim kontemplacyjny, Klient zorganizował w Warszawie wydarzenie towarzyszące, dzięki któremu ukazał wkład Żydów we wspólną historię i kulturę oraz zaprezentował wybrane aspekty życia żydowskiego we współczesnej Polsce – kraju, który miał i nadal ma niebagatelne znaczenie dla żydowskiej tożsamości, tradycji i kultury. Tu do pomocy w dniach 10 oraz 13 kwietnia przyszło nasze Biuro Tłumaczeń MIW. Po naszej stronie należało zapewnienie sprzętu symultanicznego (w tym jednej kabiny, 100 odbiorników oraz niezbędnego osprzętu) oraz tłumaczy symultanicznych polsko-angielskich, którzy przekładali wystąpienia m.in. rabinów-chasydów.

Podsumowując, całej wydarzenia zakończyło się pomyślnie dla każdej ze stron, a nasze biuro dostało zapewnienie, że przy okazji wszelkich kolejnych realizacji Klient na pewno będzie do nas wracał.

Summary
Tłumaczenie symultaniczne w namiocie
Article Name
Tłumaczenie symultaniczne w namiocie
Description
W dniach 10 oraz 13 kwietnia 2018 w Warszawie miało miejsce wydarzenie towarzyszące „Marszowi Żywych 2018” do którego zostaliśmy zaangażowani jako obsługa tłumaczenia symultanicznego w namiocie.
Author
Publisher Name
Biuro Tłumaczeń MIW
Publisher Logo