Tłumaczymy ustnie w Żywcu!

Data publikacji: 2018/05/11, zmodyfikowano: 2018/08/03

Author

Autor: admin


Tłumaczymy ustnie w Żywcu!

Tłumaczymy ustnie w Żywcu! (9-11.05.2018)

Kolejne tłumaczenie, które przyszło realizować naszemu Biuru Tłumaczeń MIW miało miejsce w śląskim Żywcu i przypadało na dni 9 oraz 11 maja 2018.

Tłumaczenie konsekutywne

Uniwersytet WarszawskiJednym z rodzajów tłumaczeń ustnych jest tłumaczenie konsekutywne. Polega ono na przekładzie mówionego tekstu „zdanie po zdaniu”. Jest to niewątpliwie łatwiejsza forma tłumaczenia, w porównaniu do tłumaczenia symultanicznego, gdyż tłumacz ma więcej czasu na przetworzenie przekazywanych informacji, bez potrzeby realizacji przekładu na bieżąco. Szkolenie, które obsługiwaliśmy w Żywcu wymagało zapewnienia wspomnianego tłumaczenia w kombinacji językowej polski – angielski i angielski – polski. Branża z którą zetknął się nasz tłumacz dotyczyła żywności (w tym wszelkiego rodzaju zachodzących reakcji chemicznych, bakteriologii, czy występujących norm biologicznych).  Klientowi, który na co dzień zajmuje się produkcją żywności bezglutenowej, w tym: pieczywa, ciastek, babeczek, cukierków wymagał zapewnienia tłumacza o bogatej wiedzy oraz doświadczeniu. Zadaniem naszego Biura Tłumaczeń MIW było dobranie również specjalisty, który oprócz wspomnianych cech posiadał również otwarty umysł na występującą terminologię, gdyż takowa nie zawsze pokrywała się w obydwu językach.

Zleceniodawcy oczywiście wyszliśmy naprzeciw i zapewniliśmy fachowca, który dojechał na miejsce we własnym zakresie i idealnie wkomponował się w tematykę tłumaczenia, pozostawiając tym samym po sobie dobre wrażenie i tradycyjnie już zadowolonego Klienta. Polecamy się pamięci także przy okazji wyjazdowych tłumaczeń, niewymagających zapewnienia sprzętu.

Summary
Tłumaczymy ustnie w Żywcu!
Article Name
Tłumaczymy ustnie w Żywcu!
Description
Kolejne tłumaczenie, które miało przyjemność realizować nasze Biuro tłumaczeń MIW, odbyło się w śląskim Żywcu i przypadało na dni 9 oraz 11 maja 2018.
Author
Publisher Name
Biuro Tłumaczeń MIW
Publisher Logo