Symultaniczne tłumaczenie przez system tour guide


Symultaniczne tłumaczenie przez system tour guide

Biuro Tłumaczeń MIW miało ostatnio okazję zapewnić symultaniczne tłumaczenie z języka angielskiego podczas otwarcia nowego skrzydła w podwarszawskim centrum handlowym.  Tym razem nie było to tłumaczenie kabinowe. Z uwagi na plan wydarzenia zarówno tłumacze, jak i goście, skorzystali z systemu tour guide.

Oficjalne otwarcie nowego skrzydła centrum handlowego to niecodzienne wydarzenie. Uroczyste przecięcie wstęgi oraz wycieczka po obiekcie to tylko kilka z zaplanowanych punktów agendy. Ze względu na specyfikę wydarzenia zaproponowaliśmy wykorzystanie systemu tour guide do tłumaczenia wystąpień i wypowiedzi gości z zagranicy. 

System tour guide pozwala tłumaczowi na mobilność, nie obniżając jakości dźwięku docierającego do słuchaczy. Tłumacz konferencyjny może zająć dowolne miejsce w zasięgu działania odbiorników, a słuchacz odbierze dźwięk najwyższej jakości, nawet jeśli tłumacz będzie mówił cicho. Dlatego takie rozwiązanie świetnie sprawdziło się podczas zaplanowanej wycieczki po obiekcie.

Na wydarzeniu pojawili się właściciele centrum handlowego, zarządzający, przedstawiciele władz lokalnych, prasa oraz klienci galerii.  Zaproszeni goście podczas swoich przemówień poruszali tematykę związaną z lokalnymi zmianami gospodarczymi umożliwionymi dzięki budowie centrum. Symultaniczne tłumaczenie ich wystąpień stanowiło kluczowy element naszego zlecenia. Krótko omówione zostały też aspekty ekonomiczne i oczywiście sprawy związane z modą.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Szczególnie ważny jest dla nas fakt, że dzięki doświadczeniu posiadanemu przez nasze biuro tłumaczeń mogliśmy zaproponować wykorzystanie do przekładu systemu tour guide, o którym dotychczas Klient nie słyszał. Rozwiązanie sprawdziło się fantastycznie, było wygodne dla zgromadzonych gości i komfortowe dla tłumaczy. Dodatkowym atutem była możliwość utrzymania stałego dystansu pomiędzy uczestnikami, co przy obecnie panującej pandemii było nie do przecenienia.  Dzięki takim warunkom mogliśmy kolejny raz wykonać tłumaczenie ustne na najwyższym poziomie, co zostało zauważone i docenione przez zgromadzonych gości. 

Summary
Symultaniczne tłumaczenie przez system tour guide
Article Name
Symultaniczne tłumaczenie przez system tour guide
Description
Biuro Tłumaczeń MIW miało ostatnio okazję zapewnić symultaniczne tłumaczenie z języka angielskiego podczas otwarcia nowego skrzydła w podwarszawskim centrum handlowym.
Author
Publisher Name
MIW
Publisher Logo