Tł. konsekutywne j. rosyjski- modernizacja śmigłowca


Tł. konsekutywne j. rosyjski- modernizacja śmigłowca

Techniczne tłumaczenie konsekutywne j. rosyjski- modernizacja śmigłowca 02.09.2019

Wrzesień rozpoczęliśmy z dużym “przytupem tłumaczeniowym”. Drugiego września zrealizowaliśmy mocno techniczne tłumaczenie konsekutywne w kombinacji językowej polski – rosyjski i odwrotnie, którego tematem były rozmowy o modernizacji śmigłowca MI 24.

techniczne tłumaczenie ustne

techniczne tłumaczenie Do tłumaczenia przystępowaliśmy w niełatwym okresie tłumaczeniowym. W tym samym czasie rozpoczynało się bowiem Forum Ekonomiczne w Krynicy, które rok rocznie zrzesza bardzo dużą liczbę najlepszych tłumaczy rosyjskich w Polsce, którzy już w przeddzień udają się na południe Polski. To spowodowało, że mieliśmy znacznie mniejsze pole do manewrów w wydelegowaniu kolejnego specjalisty. Pomimo napotkanych niedogodności w niedługim czasie znaleźliśmy odpowiedniego kandydata do wykonania przekładu. Wyznaczony tłumacz, oprócz znajomości pojęć lotniczych, miał również doświadczenie w tłumaczeniach militarnych (tłumaczenie techniczne), co tylko sprzyjało w zaistniałej sytuacji. Pomocne okazały się również wcześniej przesłane materiały dotyczące śmigłowców. Klient dostarczy je zarówno w wersji polskiej, jak i rosyjskiej, co zaowocowało jeszcze lepszym przygotowaniem się do tłumaczenia spotkania. Pomimo odrobionej pracy domowej, Klient na spotkaniu poszerzył tematykę rozmowy o budowę silników. Mimo to, tak jak wcześniej wspomnieliśmy, tłumacz specjalizował się w branży, także było to jedynie “delikatne” zaskoczenie.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 9:00, a zakończyło o 14:00, zatem usługa zgodnie z założeniem została rozliczona jako pełna dniówka (2 bloki tłumaczeniowe).

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za niezwykle ciekawy projekt, którego byliśmy częścią. Pozostajemy do pełnej dyspozycji naszych Klientów, zarówno do tłumaczeń o tematyce powszechnej, jak i tej ściśle technicznej.