Tłumaczenia symultaniczne konferencji


Tłumaczenia symultaniczne konferencji

Tłumaczenia symultaniczne konferencji – język angielski i hiszpański

W ubiegłym tygodniu nasi tłumacze języka angielskiego oraz języka hiszpańskiego realizowali tłumaczenia symultaniczne podczas konferencji dotyczącej przemian kulturowych w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Wydarzenie odbyło się na PGE Narodowym lecz z uwagi na obecne obostrzenia epidemiczne w naszym kraju udział w konferencji był możliwy wyłącznie w formie zdalnej. Przekład wykonywany przez naszych tłumaczy był transmitowany w sieci i mediach publicznych.

Tłumaczenie online

Mimo, że stacjonarnie wydarzenie było wyłączone dla widzów, organizacja nie należała do najłatwiejszych. Oprócz zapewnienia samych tłumaczy, dostarczaliśmy również całość niezbędnego sprzętu. Nasi technicy w ścisłej współpracy z ekipą stremingową oraz dźwiękowcami realizowali przekaz tłumaczenia online. Z uwagi na skalę i rangę wydarzenia zdecydowaliśmy się rozpoczęcie prób technicznych już w przeddzień konferencji. Dlatego mogliśmy rozpoznać krytyczne obszary zagrożeń i całość przebiegła bezproblemowo od strony technicznej.

Tłumaczenia symultaniczne – angielski

Tłumacze języka angielskiego naprzemiennie wykonywali przekład wypowiedzi wszystkich prelegentów przez dwa dni zaplanowanego eventu. Wystąpienia były przeplatane dyskusjami dotyczącymi omówionego zakresu tematycznego. Ponieważ uczestnicy dyskusji często przerywali sobie wzajemnie, z technicznego punktu widzenia największym wyzwaniem dla naszych tłumaczy było to, by jak najrzetelniej przełożyć ich wypowiedzi. Niemniej jednak, udało się to znakomicie.

Tłumaczenie symultaniczne – hiszpański

Tłumaczenie z języka hiszpańskiego wykonywane było wyłącznie drugiego dnia eventu podczas prelekcji dotyczącej zmian kulturowych w Europie Zachodniej. Wykład prezentowany był przez hiszpańską polityk, która jest również autorką książki o przemianach kulturowych w Hiszpanii podczas ostatniej dekady.

Podsumowanie

Zorganizowane przez nasze biuro tłumaczenie symultaniczne, zarówno angielskie jak i hiszpańskie, zebrało wiele pochwał wśród uczestników wydarzenia online. Klienci byli pod wrażeniem dokładności i szybkości przekładów, jak również bardzo profesjonalnej obsługi strony technicznej tłumaczenia.

Summary
Tłumaczenia symultaniczne konferencji
Article Name
Tłumaczenia symultaniczne konferencji
Description
W ubiegłym tygodniu nasi tłumacze języka angielskiego oraz języka hiszpańskiego realizowali tłumaczenia symultaniczne podczas konferencji dotyczącej przemian kulturowych w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Wydarzenie odbyło się na PGE Narodowym lecz z uwagi na obecne obostrzenia epidemiczne w naszym kraju udział w konferencji był możliwy wyłącznie w formie zdalnej.
Author
Publisher Name
MIW
Publisher Logo