Tłumaczenia wyjazdowe – tłumacz gruzińskiego w Gruzji


Tłumaczenia wyjazdowe – tłumacz gruzińskiego w Gruzji

W dniach 21-25 listopada 2022 roku zorganizowaliśmy tłumaczenie wyjazdowe dla Szkoły Głównej Straży Pożarnej. Nie po raz pierwszy tłumacz gruzińskiego w Gruzji pojawił się z naszym klientem . Pierwszy raz natomiast opisujemy to wydarzenie na naszym blogu.

Tłumaczenia wyjazdowe w Gruzji są elementem jednej z naszych stałych współprac. Organizacja takiego przedsięwzięcia wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania merytorycznego, ale także logistycznego.

Przy okazji tygodniowego pobytu naszego tłumacza gruzińskiego wraz z klientami w stolicy Gruzji – Tibilisi, uczestniczyli oni w spotkaniach podczas wizyty eksperckiej, której głównymi zagadnieniami była: „Analiza oraz plan rozwoju sieci jednostek ratowniczych w ramach zarządzania kryzysowego w Gruzji”.

Tłumaczenie wyjazdowe w Gruzji
Źródło: https://www.gov.pl/web/kgpsp/kolejny-etap-wspolpracy-polsko-gruzinskiej?fbclid=IwAR1uxOB9ha1LWnriKBAG-ulDl7y_DbAxR-SaPs2kfwwBm_-mcrwzUUDUSbI

Inne tłumaczenia wyjazdowe – tłumacz gruzińskiego

Inne tłumaczenia wyjazdowe, podczas których uczestniczył tłumacz gruzińskiego nie są nam obce. Wielokrotnie świadczyliśmy taką usługę dla naszego klienta na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Wcześniejsze tłumaczenia wyjazdowe odbywały się w ramach tego samego projektu. Tłumacz gruzińskiego wraz z delegacją z Komendy Głównej Straży Pożarnej, a także Szkoły Głównej Straży Pożarnej odbywał kilkukrotne wizyty studyjne w lokalnych jednostkach straży pożarnej w Gruzji. Między innymi w rejonie Kakheti.

Czym jest tłumaczenie wyjazdowe

Jak sama nazwa wskazuje, tłumaczenia wyjazdowe są tłumaczeniami realizowanymi podczas podróży służbowych, czy też biznesowych. Wymagają one asysty tłumacza podczas prowadzenia szkoleń, inspekcji, negocjacji biznesowych itp. poza granicami naszego kraju.

Wiąże się ono oczywiście z dodatkowymi kosztami. Należą do nich m.in.: koszty podróży, noclegu, wyżywienia, jednak są nieocenioną pomocą, by oddać profesjonalny charakter spotkania lub wizyty.

Zdecydowana większość naszych realizacji z zakresu tłumaczeń ustnych odbywa się w Warszawie i okolicach. Jesteśmy jednak otwarci by zorganizować tłumaczenia wyjazdowe na terenie całej Polski, a także poza jej granicami. Posiadamy w tym temacie cenne doświadczenie, a także grono kompetentnych tłumaczy. Dzięki temu możemy sprostać oczekiwaniom klientów.

Krótko o wizycie eksperckiej

Wizyta ekspercka KGSP oraz SGSP w Gruzji skupiała się między innymi na obsłudze numeru alarmowego 112. Omawiano bowiem system przekazywania informacji do poszczególnych służb ratowniczych. Nie zabrakło także poruszenia tematyki szkoleń w ratownictwie technicznym oraz wysokoościowym w Gruzji.

Jedną z ciekawszych kwestii poruszonych podczas wizyty, są zaproponowane przez polską delegację sposoby na wdrożenie systemu bezpośredniej komunikacji. Spotkały się one z gruzińskim entuzjazmem. A dotyczą utworzenia teleinformatycznego systemu do komunikacji i wdrożenia go jako systemu testowego. W dalszej perspektywie także rozszerzenia go na całą Gruzję.

Więcej informacji o eksperckiej wizycie polskich przedstawicieli KG Straży Pożarnej oraz SGSP w towarzystwie naszego tłumacza gruzińskiego i tematyki tłumaczenia wyjazdowego w Gruzji.