Tłumaczenie do dyktafonu – nagrania historyczne

Data publikacji: 2019/09/10, zmodyfikowano: 2019/10/02

Author

Autor: admin


Tłumaczenie do dyktafonu – nagrania historyczne

Tłumaczenie do dyktafonu (angielski niemiecki tłumacz) – nagrania historyczne 10.09.2019

10 września 2019 roku wykonaliśmy tłumaczenie ustne na język angielski oraz niemiecki. Usługa polegała na odsłuchu nagrań zawierających materiały historyczne,  udostępnionych przez Klienta, a następnie na przełożeniu ich na danych język wraz z rejestracją tłumaczenia.

Realizacja zlecenia była związana z otwarciem jednego z polskich instytutów historycznych za naszą wschodnią granicą. Polska strona dysponowała kilkoma materiałami historycznymi, nagranymi jeszcze w latach osiemdziesiątych, których bohaterami byli więźniowie obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau. Zbiór relacji biograficznych uczestników obozu dotykał najgłębsze wyznania z tamtego okresu. Oprócz ogólników, wspomnienia często zawierały łapiące za serce osobiste przeżycia więźniów z tamtego okresu.

angielski niemiecki tłumacz

angielski niemiecki tłumaczZadaniem naszego Biura Tłumaczeń MIW było przełożenie materiałów na język angielski i niemiecki.Do wykonania usługi wyznaczyliśmy po jednej tłumaczące na dany język. Nasze Panie spotkały się z Klientem w jego nowo otwartej placówce. Na miejscu zostały przekazane kilkuminutowe nagrania, które tłumaczki odsłuchały, a następnie dokonały tłumaczenia. Przekłady były nagrywane celem przekazania do niemieckiej placówki instytutu. Wybrane przez nasze biuro tłumaczki posiadały doświadczenie w tłumaczeniach historycznych, stąd też mamy pewność, że najlepiej oddały treść odsłuchiwanych materiałów. Dobór znawczyń tematu był z naszej strony jak najbardziej trafny, co zaowocowało pełną satysfakcją naszego Zleceniodawcy.

Polecamy swoje usługi nie tylko przy okazji dużych konferencji, czy spotkań biznesowych. Na życzenie naszych Klientów stawimy się i wykonamy swoją pracę najlepiej jak potrafimy również na kameralnych spotkaniach, wymagających tłumaczenia „do dyktafonu”.