Tłumaczenie z okazji Światowego Dnia Mózgu

Data publikacji: 2019/07/22, zmodyfikowano: 2019/10/02

Author

Autor: admin


Tłumaczenie z okazji Światowego Dnia Mózgu

Z okazji Światowego Dnia Mózgu wykonaliśmy tłumaczenie medyczne ustne 22.07.2019

22 lipca to szczególna data w świecie neurobiologii. W tym dniu obchodzony jest bowiem Światowy Dzień Mózgu – wydarzenie mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego funkcjonowaniu. Dla naszego Biura Tłumaczeń MIW była to również wyjątkowa okazja, ponieważ mieliśmy przyjemność drugi rok z rzędu obsługiwać międzynarodową konferencję, dedykowaną temu wydarzeniu.

Głównym założeniem tegorocznej edycji były rozmowy na temat profilaktyki i terapii chorób mózgu oraz przedstawienie raportu strategicznego „Brain Plan dla Polski”. Organizatorzy na spotkanie przewidzieli 4 godziny zegarowe, w trakcie których swoje wystąpienia mieli uznani mówcy, a całość została zwieńczona panelem dyskusyjnym.  Oprócz polskojęzycznych mówców oraz gości, na miejscu pojawili się również zagraniczni, posługujący się językiem angielskim. W tym miejscu zaczęła się rola naszego biura tłumaczeń.

Tłumaczenie medyczne ustne

tłumaczenie medyczne ustneNa prośbę Klienta zapewniliśmy sprzęt do tłumaczeń, w postaci jednej kabiny oraz 50 odbiorników na podczerwień razem z niezbędną aparaturą. Na miejscu okazało, że sala jest wyposażona w nagłośnienie, które nie jest kompatybilnej z naszym sprzętem. Nie stanowiło to dla nas żadnego problemu, bowiem rozstawiliśmy swoje nagłośnienie. Razem ze sprzętem, zgodnie z prośbą Klienta zapewniliśmy dwójkę tłumaczy polsko – angielskich. Tematyka spotkania nie opierała się o typowo medyczne zagadnienia- Klient na szczęście wysyłał z odpowiednim wyprzedzeniem niezbędne materiały, co pozwoliło naszym tłumaczom na należyte przygotowanie się do specjalistycznego tłumaczenia medycznego.

Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ udało nam się drugi rok z rzędu sprostać oczekiwaniom Klienta i zapewnić usługę na najwyższym poziomie. Liczymy na kolejne spotkanie w następnym roku oraz zapraszamy kolejnych klientów do skorzystania z naszych usług w zakresie ustnych tłumaczeń medycznych.