Tłumaczenie symultaniczne kabinowe dotyczące kosmetyków


Tłumaczenie symultaniczne kabinowe dotyczące kosmetyków

W zeszłą środę i czwartek mieliśmy przyjemność realizować tłumaczenie symultaniczne kabinowe dotyczące kosmetyków. Dotyczyło ono konferencji zorganizowanej przez firmę Givaudan, największego producenta substancji zapachowych do kosmetyków najbardziej prestiżowych marek. Przekład odbył się w kombinacji polski – angielski, a wykonała go dwójka naszych tłumaczy konferencyjnych.

Temat konferencji nierozerwalnie wiązał się z polem działalności jej organizatora. Wystąpienia dotyczyły więc składników aktywnych kosmetyków, ale także rozwoju firmy czy ogólnych trendów na rynkach. Jak widać, tematyka była dość szeroka. Wystąpienia wysoce specjalistyczne przeplatały się z bardziej ogólnymi. Dla tłumaczy może to być plusem. Dzięki temu pomiędzy bardziej specjalistyczne, ścisłe tłumaczenie symultaniczne wchodzi nieco luźniejszy przekład.

Tłumaczenie symultaniczne kabinowe

Niewątpliwie jednak to tłumaczenie symultaniczne kabinowe i tak było wymagające. Tłumacze musieli przypomnieć sobie nie tylko dokładne nazwy substancji chemicznych, ale też zapoznać się z całym procesem produkcji kosmetyków. Omawiając inne tłumaczenia konferencyjne, podkreślaliśmy już rolę przygotowania w takich przekładach. W tym przypadku było nie inaczej. Takie wystąpienia to kilka dni ciężkiej pracy merytorycznej jeszcze przed samą konferencją.

Podkreślamy, że było to tłumaczenie symultaniczne kabinowe. Oznacza to, że dwójka naszych tłumaczy zajmowała miejsce w specjalnej kabinie, która jest swoistym centrum sterowania tłumaczeniem. Wyposażona jest w słuchawki dla tłumaczy oraz niezbędne im pomoce. Doprowadzony jest do niej dźwięk z mikrofonu występującego, a wyprowadzony – mówiony przez tłumaczy przekład.

Choć bezpośrednim środowiskiem pracy naszych tłumaczy, co jasne, była kabina, warto podkreślić okoliczności otaczającej ich przyrody. Tłumaczenie symultaniczne kabinowe odbyło się bowiem w przepięknym miejscu. Mimo lokalizacji na warszawskim Wawrze, niedaleko od centrum Warszawy, nasi tłumacze po pracy mogli przespacerować się po otaczającym hotel sosnowym lesie. Po całym dniu intensywnego przekładu niewątpliwie nawet chwila takiego relaksu jest na wagę złota.

Cieszymy się, że mogliśmy wykonywać kolejne tak wysoce specjalistyczne tłumaczenie symultaniczne. Naszym doświadczonym tłumaczom niestraszne są trudne tematy, a konieczność dokładnego przygotowania jest dla nich oczywistością. Nasze biuro tłumaczeń poleca się więc niezależnie od wydarzenia!

Dziękujemy za referencje!

Summary
Tłumaczenie symultaniczne kabinowe dotyczące kosmetyków
Article Name
Tłumaczenie symultaniczne kabinowe dotyczące kosmetyków
Description
Niedawno realizowaliśmy tłumaczenie symultaniczne kabinowe dotyczące kosmetyków. Przekład odbył się w kombinacji polski - angielski.
Author
Publisher Name
MIW
Publisher Logo