Tłumaczenie w telewizji na żywo

Data publikacji: 2019/09/20, zmodyfikowano: 2019/10/02

Author

Autor: admin


Tłumaczenie w telewizji na żywo

Ekspresowe tłumaczenie w telewizji na żywo 20.09.2019

Zbliżające się wybory parlamentarne wiążą się z wyjątkowo dużą aktywnością polityków. Na każdym kroku można spotkać spoty wyborcze, a stacje telewizyjne co rusz nadają nowe wystąpienia działaczy sceny politycznej. Jedno z takich wystąpień miało miejsce 20 września 2019, w trakcie którego Klient potrzebował usług tłumacza języka angielskiego.

Zapytanie o dostępność tłumacza otrzymaliśmy bardzo późno, bo raptem na kilka godzin przed rozpoczęciem tłumaczenia. Niejednokrotnie udawało nam się zapewnić usługi tłumacza, nawet i w krótszym czasie, ale w przypadku tego zlecenia, Klient miał konkretne wymagania co do kandydata.

Tłumaczenie w telewizji na żywo

Tłumaczenie w telewizji na żywoChodziło bowiem o tłumacza języka angielskiego, który miał wykonać tłumaczenie symultaniczne w telewizji, na żywo. Oprócz doświadczenia w przekładach telewizyjnych, kandydat musiał być mężczyzną, bowiem wystąpienie miał jeden z ministrów. Zadanie mieliśmy dodatkowo utrudnione, gdyż sezon na tłumaczenia ustne jest w szczytowym momencie i większość tłumaczy ma od dawna zarezerwowane terminy. Stanęliśmy więc przed kolejnym, nie lada wyzwaniem.

Tłumaczenie z odsłuchem

W niedługim czasie wybraliśmy z bazy naszych tłumaczy takiego specjalistę, który posiada w swoim portfolio tłumaczenia na antenie. Tłumacz udał się do wskazanego studia, gdzie został zaprowadzony do dźwiękoszczelnego pomieszczenia z udostępnionym odsłuchem i mógł w dogodnych warunkach wykonać swoją pracę. Kilkuletnie doświadczenie w tłumaczeniach dla telewizji sprawiło, że Klient wysoko ocenił wykonany przekład i przekazał nam serdeczne podziękowania za perfekcyjnie wykonaną usługę.

Choć zrealizowane tłumaczenie nie należało do łatwych, ostatecznie okazało się bardzo ciekawym projektem. Przekłady dla telewizji rządzą się swoimi prawami i nie każdy jest w stanie im podołać. Jednak nasze Biuro Tłumaczeń MIW jest bez wątpienia miejscem, do którego można kierować tego rodzaju zlecenia.