Tłumaczenie wyjazdowe – symultaniczne


Tłumaczenie wyjazdowe – symultaniczne

Tłumaczenie wyjazdowe – symultaniczne w Płocku 12.09.2019 r.

12 września 2019 roku oddelegowaliśmy dwójkę naszych tłumaczy języka angielskiego do wykonania tłumaczenia wyjazdowego – symultanicznego w Płocku. Przekład był wymagany podczas konferencji która dotyczyła otwarcia nowej hali produkcyjnej kombajnów zbożowych.

Początkowo założenia Klienta mówiły o tłumaczeniu przez jedną godzinę zegarową. Na kilka dni przed spotkaniem otrzymaliśmy prośbę, by tłumacze zjawili się na miejscu wcześniej w celu tłumaczenia symultanicznego próby generalnej otwarcia hali. Dlatego też zamiast jednej godziny, przekład trwał czterokrotnie dłużej, a w trakcie tych czterech godzin tłumacze wykonywali zarówno przekład próby, jak i konferencji otwarcia hali.

Tłumaczenie wyjazdowe

Tłumaczenie wyjazdowe – symultaniczne
Tłumaczenie wyjazdowe – symultaniczne

Przypomnijmy, że w przypadku tłumaczenia wyjazdowego nie ma znaczenia czy spotkanie trwa jedną godzinę, czy 8 godzin. Tłumaczenia wyjazdowe rozliczamy zawsze jako pełna „dniówka”. Mimo tego, że przekład trwał 4h Klient zapłacił za 8h tłumaczenia.

Takie rozliczenie związane jest z poświęceniem czasu tłumaczy na dojazd na miejsce spotkania. Tym samym nie są w stanie wykonywać innych, potencjalnych zleceń. Podczas zamawiania tłumaczeń wyjazdowych należy również pamiętać o doliczeniu kosztów dojazdu, jak również noclegu tłumacza.

Konferencja, na której mieliśmy przyjemność tłumaczyć, zrzeszała największych dostawców maszyn rolniczych oraz samochodów ciężarowych. W trakcie jej trwania wygłaszali swoje prezentacje najwięksi gracze oferujący tego typu pojazdy, zarówno z polskiego jak i zagranicznego rynku. Dzięki przesłanym wcześniej materiałom, nasi tłumacze bardzo dobrze przygotowali się do przekładu z wykorzystaniem techniczno-marketingowej terminologii.

Summary
Tłumaczenie wyjazdowe – symultaniczne
Article Name
Tłumaczenie wyjazdowe – symultaniczne
Description
12 września 2019 roku oddelegowaliśmy dwójkę naszych tłumaczy języka angielskiego do wykonania tłumaczenia wyjazdowego - symultanicznego w Płocku. Przekład był wymagany podczas konferencji która dotyczyła otwarcia nowej hali produkcyjnej kombajnów zbożowych.
Author
Publisher Name
MIW
Publisher Logo