Tłumaczenie dla firmy Vilofoss Polska

Data publikacji: 2016/05/19, zmodyfikowano: 2017/12/07

Author

Autor: miw


Tłumaczenie dla firmy Vilofoss Polska

Kilka dni temu mieliśmy okazję ponownie odwiedzić Hotel Narvil Conference & Spa w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim. Wykonaliśmy tam tłumaczenie dla firmy Vilofoss Polska. Nasz udział w odbywającej się konferencji polegał na wykonaniu tłumaczenia konsekutywnego z języka angielskiego.
Tłumaczenie odbyło się 10 maja, podczas Międzynarodowej Konferencji, organizowanej przez firmę Vilofoss Polska, pt.: „Czynniki żywieniowe i zdrowotne determinujące opłacalność w nowoczesnym chowie trzody chlewnej”. Konferencja rozpoczęła się o godz. 15:30, od przemówienia prezesa firmy Vilofoss Polska, pana Erica Haaber’a, który inaugurował spotkanie. Po jego wystąpieniu rozpoczęły się prezentacje o tematyce weterynaryjnej, które trwały do godziny 19:00. Ze względu na udział w konferencji osób anglojęzycznych, wszystkie prezentacje wygłaszane tego dnia, były na bieżąco tłumaczone przez naszego tłumacza na język angielski – konsekutywnie.

Czym charakteryzuje się tłumaczenie konsekutywne?

Tłumaczenie konsekutywne jest formą tłumaczenia ustnego często wybieraną w przypadku tłumaczeń konferencyjnych i spotkań biznesowych. Oczywiście jeżeli podczas nich przewidziana jest obecność zagranicznych gości. Polega ono na tym, iż tłumacz i prelegent mówią naprzemiennie: mówca robi przerwę co kilka zdań, aby tłumacz mógł powtórzyć je w drugim języku. Jest to przejrzysta i sprawna forma przekładu, jednak powoduje nawet dwukrotnie wydłużenie czasu prelekcji. W przypadku tak ścisłej współpracy mówcy i towarzyszącego mu tłumacza bardzo ważne jest doświadczenie. W krótkim czasie tłumacz musi zapamiętać liczby, nazwiska czy daty, z kolei prelegent musi porcjować dane i informacje. Wszystko po to aby przekaz nie tracił na przejrzystości.

Tłumaczenie dla firmy Vilofoss Polska – profesjonalizm to podstawa

Bardzo się cieszymy, że jakość przekładów wykonywanych przez naszych tłumaczy, „przyciąga” kolejnych klientów do Biura Tłumaczeń MIW. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie oraz z pełnym profesjonalizmem, a zadowolenie Klienta z wykonywanych przez nas usług jest dla nas najważniejsze. Mamy również nadzieję na dalszą współpracę z firmą Vilofoss Polska, podczas kolejnych projektów.