Tłumaczenie dla ministrów – j. niemiecki

Data publikacji: 2018/07/10, zmodyfikowano: 2018/08/03

Author

Autor: admin


Tłumaczenie dla ministrów – j. niemiecki

Tłumaczenie dla ministrów (10.07.2018)

10 lipca 2018 w godzinach popołudniowych jeden z naszych Tłumaczy wykonał przekład w kombinacji język polski – język niemiecki podczas spotkania, którego tematem było przekazanie z Grassi Muzeum Etnograficznego w Lipsku odzyskanej części kolekcji etnograficznej do Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.

Spotkanie miało charakter medialny, a honorowymi gośćmi byli Pan premier Piotr Gliński oraz minister nauki i sztuki Saksonii Eva-Maria Stange wraz z delegacją. Podczas przekazania wspomnianej kolekcji swoje przemowy wygłosili zaproszeniu goście, następnie odbyła się oficjalna prezentacja eksponatów. Do najważniejszych z nich należały liczący aż 99 obiektów zbiór meksykańskiej ceramiki figuralnej oraz dwie drewniane maski twarzowe: ludu Dan z Północno-Wschodniej i ludu Kpelle z Liberii.

Instytucja Państwowa – tłumaczenie dla ministrów

Bardzo cieszymy się z możliwości realizacji przekładów o takiej randze. Praca z przedstawicielami instytucji państwowych to ogromny zaszczyt i każdorazowo niezwykłe doświadczenie.  Dzięki zaufaniu jakim darzą nas nasi Klienci możemy brać czynny udział w życiu kulturowym naszego kraju.  Jednak oprócz prestiżu realizacji takich zleceń, nieodłączną jej częścią jest również ciężka praca. Zagadnienia związane z etnografią na pozór wydają się proste, jednak aby perfekcyjnie opanować   wszystkie terminy związane z tą dziedziną, potrzebne są lata doświadczenia. Realizacji takich zleceń nie ułatwia również obecność reporterów czy transmisje na żywo.

Mimo, że praca Tłumacza podczas takich zleceń nie jest prosta, nasz zespól świetnie radzi sobie w takich warunkach, czując się przy tym jak ryba w wodzie. To właśnie z powodu ogromnego doświadczenia, profesjonalizmu  jak i zaangażowania w każde powierzone nam zlecenie, możemy uczestniczyć w wydarzeniach o tak wysokiej randze – stojąc u boku premiera czy ministra.

Summary
Tłumaczenie dla ministrów - j. niemiecki
Article Name
Tłumaczenie dla ministrów - j. niemiecki
Description
10 lipca 2018 w godzinach popołudniowych jeden z naszych Tłumaczy wykonał przekład w kombinacji język polski – język niemiecki podczas spotkania, którego celem było przekazanie z Grassi Muzeum Etnograficznego w Lipsku odzyskanej części kolekcji etnograficznej do Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.
Author
Publisher Name
Biuro Tłumaczeń MIW
Publisher Logo