Tydzień z tłumaczeniem japońskim

Data publikacji: 2018/08/20, zmodyfikowano: 2018/08/20

Author

Autor: Rafał Ciecierski


Tydzień z tłumaczeniem japońskim

Tydzień z tłumaczeniem japońskim – branża motoryzacyjna (06-10.08.2018)

W dniach 6-10 sierpnia 2018 roku nasze Biuro Tłumaczeń MIW realizowało usługę tłumaczenia konsekutywnego polsko – japońskiego. Tydzień z tłumaczeniem japońskim odbył się na zlecenie Klienta z branży motoryzacyjnej.
Zlecenie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza z nich odbywała się w dniach 6-7 sierpnia w Mrągowie na Mazurach, gdzie swoją siedzibę ma Klient. Dni 9-10 sierpnia to wizyty w Radomsku, Częstochowie i Warszawie. 8 sierpnia był z kolei przeznaczony na przemieszczenie się pomiędzy Mrągowem, a Radomskiem.

Pierwszego dnia tłumacz nasz był odpowiedzialny za przywitanie grupy czterech przybyłych z Japonii gości, by następnie udać się na spotkania, odprawy, zwiedzanie fabryki oraz przegląd traktorów. Oficjalną część zakończyła kolacja, w której także brał udział i nasz tłumacz. Kolejnego dnia od wczesnych godzin porannych miało miejsce już typowo techniczne tłumaczenie, w postaci testów i pomiarów na placu fabrycznym, a następnie ponownych testów i pomiarów, tym razem poza fabryką. Dzień czwarty to testy i pomiary prac polowych, a po ich zakończeniu tłumaczenie na spotkaniu podsumowującym w hotelu. Ostatni dzień był dniem luźnym i skupiał się na pilotażu i oprowadzaniu po Jasnej Górze w Częstochowie oraz Kościele św. Krzyża, Starym i Nowym Mieście, Łazienkach oraz Złotych Tarasach w Warszawie.

Jak można zauważyć, realizowane zlecenie było bardzo złożone. Oprócz codziennego słownictwa, tłumacz języka japońskiego musiał biegle poruszać się po słownictwie specjalistycznym, jak mechanika, elektryka, czy marketing. Dzięki wcześnie zdobytej wiedzy o specyfice zlecenia, udało nam się zapewnić sprawdzonego specjalistę, który miał za sobą tłumaczenia m.in. dla Toyoty, Bridgestone czy NSK.

Tłumaczenie, jak i pozostałe serwisy przebiegły bezproblemowo, a nasze Biuro Tłumaczeń MIW mogło się cieszyć z kolejnej bezbłędnej realizacji.

Summary
Tydzień z tłumaczeniem japońskim
Article Name
Tydzień z tłumaczeniem japońskim
Description
W dniach 6-10 sierpnia 2018 roku nasze Biuro Tłumaczeń MIW realizowało usługę tłumaczenia konsekutywnego polsko – japońskiego. Zleceniodawcą był Klient z branży motoryzacyjnej.
Author
Publisher Name
Biuro Tłumaczeń MIW
Publisher Logo