Ekspresowe tłumaczenie dla Ministerstwa


Ekspresowe tłumaczenie dla Ministerstwa

Ekspresowe tłumaczenie dla Ministerstwa 29.08.2019

29 sierpnia 2019 był dla nas wyjątkowo intensywnym dniem tłumaczeniowym. W przeddzień bowiem dostaliśmy prośbę o zapewnienie tłumaczy konsekutywnych języka angielskiego na dwóch różnych spotkaniach. Co ciekawe, pomimo, że obydwa tłumaczenia były dwoma niezależnymi realizacjami, każde z nich było na szczeblu ministerialnym.

Ekspresowe tłumaczeniePierwsze spotkania rozpoczęło się w ministerstwie, o godzinie 10:00. Uczestnikami byli przedstawiciel ministerstwa ze strony polskiej oraz przedstawiciel ze wschodniej części globu. Spotkanie stało na wysokim poziomie dyplomatycznym i było prowadzone w bardzo przyjaznej atmosferze. Jego tematem były perspektywy szeroko rozumianej współpracy kulturalnej opartej m.in. na wątkach historycznych łączących oba kraje, jak spuścizna artystyczna jednego z polskich artystów i pomoc udzielona przez wschodnich obywateli polskim uciekinierom z sowieckich łagrów w trakcie II wojny światowej. Rozmówcy poruszyli temat wspólnych wartości w realiach zglobalizowanego świata. Konkluzją była propozycja zrealizowania projektu porównującego drogę do niepodległości zaproponowaną przez jednego ze wschodnich mówców i przez „Solidarność” w Polsce. Rozmówcy podkreślili także potrzebę wymiany dobrych praktyk w zarządzaniu.

Ekspresowe tłumaczenie polityczne

Przed spotkaniem wiedzieliśmy, że tłumacz przydzielony na to spotkanie musi być obyty w tłumaczeniach politycznych, gdzie powszechnie stosowany jest język dyplomatyczny i każdy najmniejszy szczegół jest na miarę wagi państwowej.

Do zlecenia wyznaczyliśmy więc naszego najlepszego tłumacza języka angielskiego, który już niejednokrotnie stawał obok największych osobistości w naszym kraju, świadcząc im przekład z i na angielski, co nie mogło mieć innego finału jak 100% zadowolenie naszego Klienta.