Kolejne tłumaczenie konsekutywne dla Rządu


Kolejne tłumaczenie konsekutywne dla Rządu

Kolejne tłumaczenie konsekutywne dla Rządu 29.08.2019

Drugie tłumaczenie konsekutywne z języka angielskiego, które zrealizowaliśmy w dniu 29 sierpnia 2019 roku było również spotkaniem ministerialnym, lecz jego tematyka była już bardziej złożona, ponieważ dotyczyła branży samochodowej.

Tłumaczenie konsekutywne dla rządu Tłumaczenie rozpoczęło się w godzinach południowych, a dokładnie o godzinie 12:30. Przedstawiciele ministerstwa (zupełnie innego niż w porannym tłumaczeniu ustnym) spotkali się z delegacją wyznaczoną z ramienia jednego z włoskich producentów samochodowych. Rozmowy dotyczyły samochodów oraz elektromobilności, czyli wszystkich zagadnień, które są związane ze stosowaniem pojazdów z elektrycznym napędem. Temat ten jest bardzo popularnych w ostatnim czasie. Co rusz światowe statystyki prześcigają się w wynikach dynamicznego przyrostu pojazdów elektrycznych. Jest to spowodowane wytycznymi Unii Europejskiej, która dąży do nisko, a nawet zeroemisyjnego transportu. Polska jako członek wspólnoty, przyjęła w marcu 2017 roku Plan Rozwoju Elektromobilności. Podczas spotkania zapewniliśmy angielskie tłumaczenie konsekutywne.

Tłumaczenie z branży motoryzacyjnej

Klient na wstępie zaznaczył, że zależy mu na bardzo dobrym tłumaczu. Znając wcześniej tematykę spotkania, do przekładu wyznaczyliśmy sprawdzonego oraz zaufanego tłumacza, z doświadczeniem zarówno w branży motoryzacyjnej, jak i potrafiącego odpowiednio się odnaleźć w tłumaczeniach z ważnymi osobistościami. To połączenie sprawiło, że tłumacz zapewnił wysokojakościowy przekład, spełniając zakładane przez klienta wymagania.

Możemy otwarcie przyznać, że nie boimy się wyzwań w postaci tłumaczeń na ostatnią chwilę, nawet dla najważniejszych organów państwowych. Ta oraz wcześniejsze realizacje dobitnie pokazują, jak dobrze wywiązujemy się z przydzielanych zadań tłumaczeniowych. Zapraszamy na kolejne realizacje do Biura Tłumaczeń MIW.