Międzynarodowe Seminarium – tłumacz języka francuskiego


Międzynarodowe Seminarium – tłumacz języka francuskiego

Międzynarodowe Seminarium w języku francuskim 28.06.2019

Ostatni piątek czerwca zaserwował nam tłumaczenie symultaniczne polsko-francuskie i francusko-polskie. Klient naszego biura zwrócił z prośbą o zapewnienie usługi tłumaczenia ustnego, czyli obecności samych tłumaczy, tym razem bez zamawiania aparatury symultanicznej.

tłumacz języka francuskiego Jak powszechnie wiadomo, tłumaczenia symultaniczne są rodzajem tłumaczeń, które wymagają zapewnienia odpowiedniego sprzętu. Wyjątkiem są tłumaczenia szeptane, które zgodnie ze swoją nazwą, polegają na tłumaczeniu „do ucha” zainteresowanym osobom. Jest to rozwiązanie dobre w przypadku tłumaczeń dla jednej, maksymalnie dwóch osób. W przypadku większej ilości osób zainteresowanych tłumaczeniem, niezbędne jest już zapewnienie osprzętu do tłumaczeń. Z taką sytuacją mieliśmy styczność 28 czerwca, kiedy Klient organizował tłumaczenie symultaniczne podczas seminarium dla 50 uczestników. Już na wstępnie zrobiliśmy rekonesans, z którego wynikło, że Klient w miejscu spotkania ma już zapewniony sprzęt, dlatego też potrzebował jedynie usługi samych tłumaczy. Wynikła sytuacja nie była dla nas problemem, staramy się zawsze wychodzić naszym Klientom naprzeciw i dopasować nasze usługi, zgodnie z ich potrzebami.

Tłumacz języka francuskiego

Tematyka spotkania opierała się w głównej mierze o ówczesne problemy społeczne i obywatelskie oraz debatę na temat sposobów ich rozwiązania. Do wykonania zlecenia wyznaczyliśmy dwie bardzo doświadczone tłumaczki, które realizowały już niejednokrotnie tłumaczenia o podobnej tematyce. To sprawiło, że każdy tłumacz języka francuskiego stanął na wysokości zadania i poradził sobie wzorowo z przekładem spotkania, które trwało łącznie 4 godziny, czyli 1 blok.

Polecamy się naszym Klientom przy okazji tłumaczeń symultanicznych, nie tylko ze sprzętem. Na Państwa prośbę zapewnimy usługę samych tłumaczy, którzy mogą pracować na stacjonarnych aparaturach.