Tłumaczenie dla MKiDN oraz gości z Mołdawii


Tłumaczenie dla MKiDN oraz gości z Mołdawii

W tym tygodniu kolejny raz mieliśmy okazję wykonać  tłumaczenie dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym razem pomagaliśmy podczas wizyty gości z Mołdawii, tłumacząc konsekutywnie z i na język rosyjski. Tłumaczenie dla MKiDN przebiegło sprawnie i bez żadnego problemu.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego niezmiennie realizuje misję promowania naszego kraju poza jego granicami. Najlepszym tego sposobem jest prezentowanie dziedzictwa, jakie posiada Polska. Zgromadzone jest ono nie tylko w licznych i różnorodnych muzeach, ale także w centrach kultury. Właśnie taką Polskę z pomocą naszego tłumacza MKiDN chciało zaprezentować gościom z Mołdawii. Ich wizyta rozpoczęła się 11 października, a jej pierwszym punktem było Państwowe Muzeum Etnograficzne, mieszczące się w Warszawie przy ul. Kredytowej 1. Nie bez przyczyny goście najpierw udali się właśnie tam – dzięki wizycie w tym muzeum można poznać kulturę ludową Polski, która leży u podstaw zrozumienia narodu polskiego. W kolejnym dniu nasi goście kontynuowali zwiedzanie Warszawy, niezmiennie wspierani przez naszego tłumacza.

13 i 14 października z obecnej stolicy Polski przenieśli się do poprzedniej – do Krakowa, gdzie narodziło się przeszło sześć wieków historii naszego państwa. Nasz tłumacz udał się tam wraz z odwiedzającymi, by umożliwić im równie dobre zrozumienie przekazywanych treści. Tłumacz musiał wykazać się dogłębną znajomością słownictwa nie tylko z zakresu szeroko pojętej kultury, między innymi więc wszelkich form sztuki, ale także wiedzą historyczną i kulturową niezbędną do precyzyjnego przetłumaczenia podawanych informacji.

Dziękujemy bardzo za obdarzenie nas zaufaniem po raz kolejny

Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy ponownie przyczynić się do promowania Polski poza jej granicami. Prezentowanie bogatej kultury naszego kraju dostarczyło nam wielu powodów do dumy. Mamy nadzieję, że w przyszłości kolejny raz dostaniemy okazję pracy przy tak ważnym projekcie. Każde tłumaczenie dla MKiDN to dla nas zaszczyt.