Zestaw słuchawkowy tour guide i tłumaczenie


Zestaw słuchawkowy tour guide i tłumaczenie

W dniach 26 oraz 29 listopada 2022 roku zapewniliśmy naszym klientom zestaw słuchawkowy tour guide i tłumaczenie. Ta realizacja odbyła się podczas wewnętrznych warsztatów, których temat brzmiał: Basic principles of Humanitarian Aid (emergency response). Tłumaczenie dotyczyło kombinacji językowej angielski-polski i miało miejsce w Warszawie, a dokładniej w Centrum Wielokulturowym przy Placu Hallera.

Zazwyczaj podobne tłumaczenia realizujemy przy użyciu kabin tłumaczeniowych. To w nich zasiadają tłumacze, odseparowani od wszelkich niepożądanych odgłosów, gotowi do wykonania swojej pracy w ciszy. Tym razem nasz klient zdecydował się na zestaw słuchawkowy tour guide. Taka realizacja jest zdecydowanie bardziej efektywna i tańsza przy liczbie odbiorców tłumaczenia poniżej 10 osób. O tym, czym jest zestaw tour guide i dlaczego jest tak efektywny przeczytacie w dalszej części tego wpisu.

Czym jest tour guide i jak wygląda?

Z pewnością większość z nas słysząc frazę: zestaw słuchawkowy tour guide, wyobraża sobie lokalnego przewodnika, który podczas wycieczki po muzeum lub ruinach starożytnego miasta oprowadza turystów, zaopatrzonych w odbiorniki i słuchawki, dzięki którym znika między nimi bariera językowa.

Warto jednak wiedzieć, że zestaw słuchawkowy tour guide znajduje zastosowanie także poza branżą turystyczną. Świetnie sprawdza się w biznesie, kulturze czy chociażby w przemyśle.

System tour guide najczęściej składa się z bezprzewodowego mikrofonu, który dzierży w dłoni osoba z nadajnikiem  (tłumacz, przewodnik.. etc.) oraz odbiorników z słuchawkami, które posiadają odbiorcy komunikatów. Nie należy jednak zapominać, że system ten przewiduje także dwie inne opcje. Są to: audio-guide, czyli odtwarzanie wcześniej nagranych wypowiedzi czy tłumaczeń, oraz system do komunikacji dwustronnej, kiedy to odbiorcy komunikatów mogą czynnie brać udział w prowadzonej dyskusji.

Tłumaczenie konferencyjne – kiedy zestaw słuchawkowy tour guide?

Zestaw słuchawkowy Tour Guide stosowany jest, gdy liczba osób potrzebujących tłumaczenia nie przekracza 10 uczestników. Jest także najlepszą alternatywą dla tzw. „szeptanki”. Dzięki zestawowi słuchawkowemu, do każdego odbiorcy dociera tłumaczenie tak samo wysokiej jakości (jest wyraźne i o odpowiedniej głośności, nie zostaje ono stłumione przez inne dźwięki).

Z uwagi na brak ograniczeń mobilnych, często wykorzystywane jest przy wydarzeniach takich jak np. szkolenia pracowników hal przemysłowych. W przypadku branży tłumaczeniowej należy pamiętać jednak o tym, by korzystając z zestawów słuchawkowych, zapewnić tłumaczowi ustronne miejsce. Dzięki temu, będzie on mógł w pełni skupić się na wykonaniu tłumaczenia.

Tłumaczenie ustne 26 i 29.11.2022 z zestawem

Podczas wewnętrznych warsztatów, zorganizowanych dla hiszpańskiej firmy naszego klienta zrealizowaliśmy tłumaczenie w dniach 26 i 29.11.2022 z zestawem słuchawkowym tour guide. Każdego dnia w warsztatach wzięło udział około 30 osób, a aż 15 uczestników korzystało z tłumaczenia.  Zestaw słuchawkowy zdecydowanie pomaga w zmniejszeniu kosztów organizacji całego wydarzenia. Z tego powodu cieszy się on coraz większą popularnością.

Nasze tłumaczenia symultaniczne z zestawem tour guide

Poniżej znajdziecie kilka przykładów tłumaczeń symultanicznych z zestawem tour guide, które zrealizowaliśmy do tej pory:

–  Tłumaczenie konferencyjne podczas Piano Congress. W zakres tłumaczenia wchodziła m.in. historia fortepianu oraz jego konstrukcja. To wydarzenie realizowało ośmiu tłumaczy z języka angielskiego;

–  Tłumaczenie w trzech językach, infoporty i autokary. Realizacja tego wydarzenia obejmowała języki: hiszpański, francuski oraz angielski. Tematem było zapoznanie uczestników ze standardami produktów jednego z wiodących producentów napojów gazowanych w Polsce.

Symultaniczne tłumaczenie przez system tour guide. Odbyło się ono podczas otwarcia nowego skrzydła centrum handlowego, które wymagało mobilności z uwagi na wycieczkę po nowo otwartym obiekcie. Tłumaczenie z języka angielskiego.