Biznesowe spotkanie z językiem rosyjskim

Data publikacji: 2019/06/12, zmodyfikowano: 2019/10/02

Author

Autor: admin


Biznesowe spotkanie z językiem rosyjskim

Biznesowe spotkanie z językiem rosyjskim 12.06.2019

W upalne popołudnie, 12 czerwca 2019 roku przyszło nam wykonać tłumaczenie konsekutywne z języka rosyjskiego dla Klienta naszego Biura Tłumaczeń MIW. Tłumaczenie odbyło się w jednej z restauracji, na ulicy Poznańskiej w Warszawie i zostało zaplanowane na godziny 14:00 – 17:30.

Tłumacz ustny rosyjski

tłumacz ustny rosyjskiObsługiwaną realizację tłumaczenia ustnego można ponownie zaliczyć do ekspresowego rodzaju, bowiem wiadomość o zapotrzebowaniu na tłumacza otrzymaliśmy w przeddzień spotkania. Klient miał się spotkać na nim z rosyjskojęzycznym partnerem biznesowym, aby omówić wszystkie aspekty prawniczo-biznesowe, wynikające z wprowadzenia zagranicznego przedsiębiorstwa na polski rynek. Omówieniu miały zostać poddane także warunki franchisingu oraz umowy dystrybucyjnej. Dedykowany tłumacz musiał zatem wiedzieć, jak poruszać się po takich płaszczyznach jak: prawo, sprzedaż czy finanse. Dodatkowo wymagane było posiadanie odpowiedniego doświadczenia oraz elastycznego nastawienia, potrzebne przy przekładach tego rodzaju spotkań. Na prośbę Klienta, tłumacz miał się zjawić w wyznaczone miejsce pół godziny wcześniej, aby omówić wizję całego spotkania. Biuro Tłumaczeń MIW spełniło oczekiwania Klienta i postarało się o właściwego tłumacza, który spełniał wszystkie zakładane wymogi, dzięki czemu wykonał swoje zadanie w najlepszy możliwy sposób. Wydłużenie czasu pracy, wynikłe z prośby o wcześniejsze pojawienie się na miejscu tłumaczenia nie miało wpływu na rozliczenie i zakończyło się w jednym bloku tłumaczeniowym (czasie do 4 godzin zegarowych).

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że wykonaliśmy pracę, która skutkowała zadowoleniem ze strony Klienta. Po cichu liczymy też, że dzięki między innymi naszej pracy przy tym zleceniu, Klientowi uda się nawiązać współpracę, która była celem tłumaczonego spotkania.