Tłumaczenie konsekutywne – konferencja mleczarska


Tłumaczenie konsekutywne – konferencja mleczarska

Tłumaczenie szeptane i konsekutywne – konferencja mleczarska 05.09.2019

Drugie tłumaczenie ustne, które wykonaliśmy w dniu 5.09.2019, było w formie tłumaczenia konsekutywnego. Klient naszego biura potrzebował przekładu niemiecko – polskiego oraz polsko – niemieckiego w trakcie konferencji mleczarskiej, która odbyła się w podwarszawskim Serocku.

Założenia zlecenia zakładały tłumaczenie jednej sesji, która trwała w godzinach 10:00 – 13:00 i była dedykowana Brexitowi i jego konsekwencjom dla spółdzielni mleczarskich. Tłumacz z naszego Biura Tłumaczeń MIW odpowiadał najpierw za konsekutywny przekład niemieckiej prezentacji gościa honorowego na język polski, by następnie posłużyć przy tłumaczeniu pytań kierowanych do zagranicznego prowadzącego na język niemiecki. Po zakończonej prezentacji przyszła pora na debatę z udziałem niemieckojęzycznego gościa.

Tłumaczenie szeptane

Tłumaczenie szeptane W tym momencie dostaliśmy prośbę od Klienta, by tłumacz ponadprogramowo wykonał tłumaczenie szeptane dla gościa. Mimo tego, że wcześniejsze ustalenia nie mówiły o takim rozwiązaniu, oczywiście wykonaliśmy przekład. W międzyczasie tłumacz wykonał także przekład konsekutywny z języka niemieckiego na język polski. Tym samym, podczas 2-godzinnego przekładu wykonywaliśmy naprzemiennie tłumaczenie konsekutywne na polski, symultaniczne (tłumaczenie szeptane) na niemiecki i ponownie konsekutywne, tym razem, na niemiecki.

Jako, że staramy się być zawsze elastyczni i stajemy frontem do naszych Klientów, prośbę spełniliśmy, dzięki czemu debata przebiegła płynnie i mimo dwukrotnej zmiany sposobu tłumaczenia, nie wydłużył się czas zakładanego przekładu i zakończyliśmy pracę o godzinie 13:00. Czas pracy tłumacza wyniósł zatem jeden blok tłumaczeniowy.

W naszą pracę bardzo często są wpisane nagłe zwroty akcji. Co rusz jesteśmy świadkami niespodziewanych sytuacji, które mają miejsce w przypływie chwili. Nie zamykamy się jednak na takie okoliczności i staramy się być zawsze otwarci na wymagania naszych Klientów. To pozwala nam stale powiększać ich grono.