Tłumaczenie sportowe, konsekutywne


Tłumaczenie sportowe, konsekutywne

Tłumaczenie sportowe, konsekutywne – język angielski 8.01.2020 r.

Jak nietrudno domyślić się, przeglądając nasze poprzednie realizacje, tematyka przekładów konsekutywnych oraz symultanicznych wykonywanych przez naszych tłumaczy jest niezwykle różnorodna. Wykonujemy tłumaczenia techniczne, medyczne, ekonomiczne oraz sportowe jednak trafiają się również takie, które ciężko dopasować do którejkolwiek z wymienionych kategorii. Taki przypadek miał miejsce i tym razem – nasz tłumacz ustny języka angielskiego 8 stycznia wykonał tłumaczenie sportowe, konsekutywne dotyczące zagospodarowania stadionu piłkarskiego.

Tłumaczenie konsekutywne z branży sportowej

Tłumaczenie sportowe konsekutywne

Niewątpliwie jest to temat ciekawy, jednak może okazać się niełatwy – mało kto specjalizuje się przecież w takich zagadnieniach! Zagospodarowanie stadionu piłkarskiego to przecież temat, który łączy ze sobą sport oraz szeroko pojętą technikę. Tłumacz, który podejmie się takiego tłumaczenia konsekutywnego, musi nie tylko sprawnie orientować się w zagadnieniach stricte technicznych oraz terminologii z nimi związanej, ale również w zagadnieniach sportowych, które przy tematyce stadionu zapewne prędzej czy później się pojawią. Ciężko spodziewać się, żeby tłumacz na co dzień takimi tematami się zajmował – nie są to tłumaczenia, które zdarzają się często. Przekład wymaga więc od niego dłuższego przygotowania pod względem terminologii. Tłumaczenie sportowe, konsekutywne wymaga także nieco dłuższej lektury materiałów, które pozwolą mu nabyć przynajmniej podstawową i niezbędną wiedzę. Nasi tłumacze są jednak na tyle doświadczeni, że doskonale wiedzą, jak przygotować się do każdego, nawet najrzadziej spotykanego, tematu.

Jak już wspomnieliśmy, tłumaczenie odbyło się w trybie konsekutywnym i trwało nieco krócej niż standardowy blok. Przypomnijmy, że standardowy blok w tłumaczeniu konsekutywnym to cztery godziny. Ten przekład zajął jedną mniej – trwał trzy godziny. Taki czas spotkania na pewno pozwolił tłumaczowi zachować świeży umysł, mimo trudnej tematyki, i realizować tłumaczenie najwyższej jakości.

Kolejny raz udowadniamy, że nie ma tematów, które byłyby nam straszne. Nasi tłumacze są w stanie przygotować się do wszystkiego, nabywając nie tylko niezbędną terminologię, ale również wiedzę, która pozwoli im sprawnie orientować się w tym, o czym rozmawiają uczestnicy tłumaczonego spotkania. Jest to warunek konieczny wykonania dobrego tłumaczenia, który z sukcesem udaje nam się spełnić.

Summary
Tłumaczenie sportowe, konsekutywne
Article Name
Tłumaczenie sportowe, konsekutywne
Description
Jak nietrudno domyślić się, przeglądając nasze poprzednie realizacje, tematyka przekładów konsekutywnych oraz symultanicznych wykonywanych przez naszych tłumaczy jest niezwykle różnorodna. Wykonujemy tłumaczenia techniczne, medyczne, ekonomiczne oraz sportowe jednak trafiają się również takie, które ciężko dopasować do którejkolwiek z wymienionych kategorii.
Author
Publisher Name
MIW
Publisher Logo