Tłumaczenie symultaniczne ze sprzętem


Tłumaczenie symultaniczne ze sprzętem

Tłumaczenie symultaniczne ze sprzętem – język rosyjski 10.01.2020 r.

Choć rok zaczęliśmy raczej od tłumaczeń konsekutywnych, nie oznacza to braku realizacji tłumaczeń symultanicznych. Wręcz przeciwnie – 10 stycznia realizowaliśmy duże zlecenie dla znanej firmy kosmetycznej. W tłumaczenia to zaangażowani byli nie tylko nasi tłumacze, ale również nasz sprzęt, i to w dużym wymiarze.

Tłumaczenie z branży kosmetycznej

Tłumaczenie symultaniczne ze sprzętem
Tłumaczenie symultaniczne ze sprzętem

Najpierw wspomnijmy o tłumaczeniu. Przy obsługiwanym przez nas wydarzeniu pracowała dwójka tłumaczy w kombinacji polski-rosyjski. Tematyka tłumaczeń była dość skomplikowana. Jak można domyślić się po profilu działalności firmy, zahaczała ona o zagadnienia związane z pielęgnacją urody, ale także chemią. Np. podczas omawiania składów czy właściwości poszczególnych kosmetyków.

W przypadku tego wydarzenia zdecydowanie więcej czasu warto poświęcić na opis sprzętu, który zapewniliśmy naszym Klientom. Ze względu na to, że było to duże wydarzenie na sporą liczbę osób, rozplanowano je aż na trzy sale. Do dwóch z nich wstawiliśmy po dwie kabiny, ze względu na to, że oprócz naszych tłumaczy języka rosyjskiego, przy wydarzeniu pracowali zapewnieni przez Klienta tłumacze języka angielskiego. Dwa języki obce, dwie kabiny. W trzeciej sali znalazła się tylko jedna kabina, ponieważ słuchacze, którzy się w niej znajdowali, potrzebowali tłumaczenia z udziałem tylko jednego języka obcego.

Dodatkowo, każdą salę, oprócz kabin, zaopatrywaliśmy w odbiorniki. Było ich 180 i podzielono je pomiędzy wszystkie sale. Oprócz tego standardowego wyposażenia, które zwykle oferujemy naszym Klientom organizującym tłumaczenie symultaniczne. W tym przypadku zapewniliśmy również na jedną z sal nagłośnienie z 3 mikrofonami.

Co ciekawe, nie tylko sprzęt dzieliliśmy pomiędzy trzy sale – pomiędzy dwie podzieliliśmy również pracę naszych tłumaczy. Na to wydarzenie przewidzieliśmy jeden czterogodzinny blok tłumaczenia symultanicznego ze sprzętem. Pierwszą godzinę bloku tłumacze przepracowali w jednej sali. Na resztę bloku przenieśli się do kolejnej, zgodnie z programem wydarzenia i potrzebami organizatorów oraz słuchaczy.

To duże i prestiżowe wydarzenie pokazuje, że zapewniamy nie tylko profesjonalnych i kompetentnych tłumaczy symultanicznych, ale także wszelki sprzęt niezbędny do ich pracy. Niezależnie od tego, jakie są potrzeby Klienta związane z danym wydarzeniem, jesteśmy w stanie je zaspokoić.

Summary
Tłumaczenie symultaniczne ze sprzętem
Article Name
Tłumaczenie symultaniczne ze sprzętem
Description
Choć rok zaczęliśmy raczej od tłumaczeń konsekutywnych, nie oznacza to braku realizacji tłumaczeń symultanicznych. Wręcz przeciwnie – 10 stycznia realizowaliśmy duże zlecenie dla znanej firmy kosmetycznej. W które zaangażowani byli nie tylko nasi tłumacze, ale również nasz sprzęt, i to w dużym wymiarze.
Author
Publisher Name
MIW
Publisher Logo