Tłumaczenie telekonferencji – niemiecki


Tłumaczenie telekonferencji – niemiecki

Tłumaczenie telekonferencji – niemiecki 25.09.2019

Tłumaczenie telekonferencji Jak wiadomo, tłumaczenia mogą odbywać się w różnych trybach. Zależnie od trybu, mogą także przyjmować różne formy. Tłumaczenia symultaniczne najczęściej odbywają się z wykorzystaniem kabiny, ale jeśli chodzi o tłumaczenia konsekutywne, sprawa nie jest już tak oczywista. Mogą one stanowić przekład wystąpienia na jakimś wydarzeniu, rozmowy lub wywiadu na żywo, mogą jednak odbywać się również z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Tak było w naszym przypadku – nasz tłumacz języka niemieckiego wykonał bowiem dnia 25.09.2019 roku tłumaczenie konsekutywne podczas telekonferencji.

Tłumaczenie ekspresowe

Nie tylko forma w przypadku tego tłumaczenia była wyjątkowa, ale także czas na jego organizację. Klient skontaktował się z nami rano tego dnia, którego odbywało się wydarzenie. Grafiki naszych tłumaczy zaplanowane są na co najmniej kilka dni do przodu, jednak udało się wygospodarować czas jednego z nich tak, aby mógł udać się na miejsce wydarzenia i dokonać godzinnego przekładu.

Tematyka finansowa

Dzięki temu, że nasi specjaliści są obyci w różnych dziedzinach, tłumacz był w stanie bez uprzedniego dogłębnego przygotowania dokonać przekładu w dość wymagającej tematyce, jaką są szeroko pojęte finanse.  Tłumaczenie dotyczyło bowiem raportu, jaki spółki zrzeszone w jednej grupie przygotowały na potrzeby niemieckiego banku. Przekład wymagał więc znajomości terminologii z zakresu zarówno finansów, jak i bankowości. Dla naszego tłumacza nie stanowiło to jednak problemu, a całe tłumaczenie przebiegło sprawnie.

Jak pokazuje powyższy przykład, jesteśmy w stanie działać ekspresowo, jeśli klient od nas tego wymaga. Nawet szczegółowa i wymagająca wiedzy dziedzina, jaką są finanse, nie jest nam straszna, bez względu na to, ile nasi tłumacze mają czasu na przygotowanie.