Tłumaczenie przemysłowe – konsekutywne


Tłumaczenie przemysłowe – konsekutywne

Tłumaczenie przemysłowe – konsekutywne – język chiński 20-21.01.2020 r.

Ostatnio częściej zdarzają nam się tłumaczenia wyjazdowe i dłuższe, np. dwudniowe. Tak było i tym razem. W dniach 20-21 stycznia wykonywaliśmy dla naszego Klienta tłumaczenie przemysłowe – konsekutywne w kombinacji polski-chiński. Wymagało ono od naszego tłumacza dojazdu aż do Poznania. Dotyczyło zagadnień technicznych z zakresu automatyki przemysłowej.

Dwudniowe tłumaczenie konsekutywne

Tłumaczenie przemysłowe – konsekutywne
Tłumaczenie przemysłowe – konsekutywne

Jak już wspomnieliśmy, na 20 i 21 stycznia nasz tłumacz języka chińskiego udał się do naszego Klienta aż do Poznania. Jego zadaniem było dokonanie przekładu podczas szkolenia technicznego dotyczącego maszyny drukującej. Maszyna ta znajduje się w siedzibie Klienta, do której – z okazji spotkania – przybyli elektrycy i elektronicy z Chin. To właśnie dla nich przekładał nasz tłumacz.

Mierzył się on z trudnym wyzwaniem – automatyka przemysłowa to szeroka dziedzina o wysoce specjalistycznej terminologii. W przypadku naszego wydarzenia zawężona była do konkretnego urządzenia – maszyny drukującej. Dzięki temu nasz tłumacz wiedział, z jakiego zakresu się przygotować. Nie oznacza to jednak, że było to łatwe zadanie. Nie jest to dziedzina powszechna, a więc większość terminologii i wiedzy tłumacz musiał nabywać od podstaw. Dokładnie przygotowanie było jednak konieczne, aby móc płynnie i sprawnie przekładać treści na chiński i z chińskiego.

Podobnie jak nasze niedawne tłumaczenie języka litewskiego, również ten przekład wymagał od tłumacza dojazdu. Co więcej, tym razem tłumacz musiał również pozostać w miejscu tłumaczenia na dwa dni. W tej sytuacji, jak już wspomnieliśmy, Klient pokrywa koszty dojazdu tłumacza, a także jego zakwaterowania. To konieczne, aby zapewnić tłumaczowi wysoki komfort pracy i odpoczynku po niej, co przekłada się na wysoką jakość jego usług.

Choć tłumaczy chińskiego nie jest wielu, wśród naszej załogi znajdziemy specjalistów w każdej dziedzinie. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zapewnić tłumacza na każde, nawet najbardziej wymagające wydarzenie.

Summary
Tłumaczenie przemysłowe – konsekutywne
Article Name
Tłumaczenie przemysłowe – konsekutywne
Description
Ostatnio częściej zdarzają nam się tłumaczenia wyjazdowe i dłuższe, np. dwudniowe. Tak było i tym razem. W dniach 20-21 stycznia wykonywaliśmy dla naszego Klienta tłumaczenie przemysłowe - konsekutywne w kombinacji polski-chiński. Wymagało ono od naszego tłumacza dojazdu aż do Poznania. Dotyczyło zagadnień technicznych z zakresu automatyki przemysłowej.
Author
Publisher Name
MIW
Publisher Logo